Jak pečovat v zimě o suchou pleť

Co je suchá pleť a jak vypadá? 

Suchá pleť je chronický stav pleti, který je většinou způsoben geneticky, ale mohou tomuto stavu přispět také vnější faktory či různá onemocnění a změny v našem těle. Pokožka se nám mění s věkem, čím jsme starší, tím máme sušší pleť. V pleti totiž začíná ubývat kolagen a voda. Pleť nám produkuje méně kožního mazu, neboť začíná postrádat lipidy tzv. zdravé tuky, které jsou nesmírně důležité pro správnou funkci ochranné bariéry pleti. 

Často dochází k nedorozumění co je pleť suchá a pleť dehydratovaná. Pojďme si to tedy vysvětlit pro správné pochopení a diagnostikování naší pleti.
♥ Příznaky dehydratované pleti - jde přechodný, aktuální stav pleti, který se může týkat všech typů pleti včetně mastné a aknózní pleti. Oba tyto typy mohou mít šupinky, svědit, vypadat mdle, být napjaté a citlivé.
♥ Mezi příznaky suché pleti patří nepříjemný pocit pnutí, suchost, hrubá textura pleti, šupinatění a mírná citlivost. Suchá pleť je také náchylnější k předčatnému stárnutí a potřebuje stálou péči v podobě krémů a olejů, zejména v zimě.

Dehydratovaná pleť postrádá pouze vodu, zatímco suchá pleť postrádá vodu i lipidy.

V zimním období je potřeba věnovat pokožce speciální péči protože mráz a vítr pokožku vysušuje, ztenčuje se ochranná vrstva pleti a pokožka produkuje méně kožního mazu.

Tip pleťového terapeuta Dermalogica Expert - doporučení produktů pro zimní období a suchou pleť

Precleanse Balm – produkt pro první krok dvojího čištění pleti (balzámová verze Precleanse)
Intensive Moisture Cleanser – výživné čistící mléko pro suchou pleť
UltraCalming Mist – zklidňující, hydratační tonikum
Hydro Masque Exfoliant – jemná hydratační a exfoliační pětiminutová maska, která dodává pleti hydrataci a zdravý vzhled (pokud používáte tuto masku, nepoužívejte před její aplikací jiný exfoliant - peeling)
Multivitamin Power Recovery Masque – vysoce účinná maska, bohatá na vitamíny a antioxidanty, která intenzivně regeneruje
Phyto Replenish Oil – pleťový olejíček na rostlinné bázi, který pleť chrání, rozjasňuje pleť, uzavírá hydrataci v pokožce a obnovuje přirozenou bariéru pleti
Overnight Repair Serum – výkonné peptidové sérum, které pomáhá přes noc stimulovat buněčnou obnovu a prospívá k regeneraci
Super Rich Repair – hutný, hluboce vyživující krém, podporuje tvorbu kolagenu a chrání suchou, dehydratovanou pleť
Intensive Moisture Balance – výživný, hydratační krém pro suchou pleť, který posiluje ochrannou bariéru pleti
Intensive Moiusture KIT – startovací sada výživných a hydratačních produktů pro suchou pleť

Using Format