Problematická pleť, akné a roušky

Akné, problématická pleť a černé tečky trápí většinu naší populace. Akné je jedno z nejčastějších chronických a zánětlivých onemocnění kůže, které postihuje nejen dospívající, ale i dospělé, bez ohledu na věk a pohlaví. 

💚 Akné v dospívajícím věku vzniká v důsledku hormonálních změn, které způsobují nadměrnou tvorbu kožního mazu v pleti.
💚 Akné v dospělosti může mít více příčin na svědomí a to od různých vnitřních vlivů (stres, genetika, hormony) až po vnější vlivy (špatný výběr a použití kosmetických produktů, životní styl a životní prostředí). 

Pokožka dospělých je méně odolná  v porovnání s pokožkou dospívajících, protože její obnova je s věkem pomalejší a hůře se tak hojí. Často se tedy v dnešní době setkáváme v dospělosti s problematickou pletí, akné v kombinaci s citlivostí. 

V době covidové nám k problematické pleti přispívá především nošení roušky. Naše každodenní nepříjemná součást dnešního života. Nošení roušek způsobuje zhoršení stavu naší pleti už jen z důvodu mechanického tření roušky o pleť. Pleť pod rouškou trpí - více se potí, je pod ní teplo a pokožka nemůže dýchat. Pod rouškou tak vzniká ideální prostředí - “zapařená půda”, kde se dobře množí bakterie a skvěle tak nahrávají k zánětlivým onemocněním kůže. Mechanické tření roušky o pleť zapříčiňuje citlivost, zarudnutí, vysušení a dehydrataci.

TIP pleťového terapeuta Dermalogica Expert

“Samozřejmostí je respektovat nařízení aktuální situace, pokud však můžete snažte se minimalizovat nošení roušek na minimální dobu a dbejte na jejich čistotu. Vyvarujte se používání líčidel, zejména aplikaci make-upu, který pleť pod rouškou zatěžuje, pleť by měla dýchat.
Nezapomínejte na dvojí čištění pleti, snažte se odličovat jemnými, krouživými pohyby. Následně použijte alespoň 2-3x týdně exfoliant, abyste předešly hromadění odumřelých buněk na pleti. Díky exfoliantům bude Vaše pleť lépe dýchat, bude hladší, projasněnější a také bude vstřebávat lépe aktivní produkty, séra a krémy.”


Péče o pleť by měla být vyvážená, pokud si nevíte si rady jak správně nastavit svoji domácí péči o pleť s Dermalogica? Váháte zda je Vaše péče dobře nastavená? Neváhejte se na nás obrátit v rámci on-line konzultace


Using Format