Nikdy se nezmenšuj, abys byla pro ostatní pohodlnější
Začátkem června jsem měla obrovskou čest zúčastnit se mezinárodního summitu Dermalogica PRO International Summit v Londýně, který letos nesl téma Longevity: The Future of Skin Health. Celá akce byla výjimečná nejen tím, že Dermalogica oslavila 40 let na trhu, ale také množstvím inspirace, odborných přednášek a setkání s profesionály z celého světa.
První den byl věnován budoucnosti zdraví pokožky, novým technologiím, pokročilým ošetřením a dlouhověkosti pleti. Pro mě osobně byl nejsilnějším momentem keynote přednáška samotné Jane Wurwand, zakladatelky Dermalogica. Měla jsem možnost položit jí otázku, která trápí mnoho žen v našem oboru: „Co byste dnes poradila ženě, která má malý salon, je skvělá odbornice, ale bojí se zdražit, růst nebo být víc vidět?“ Její odpověď ve mně zůstane ještě dlouho a děkuji, že mi to všechno potvrdila! Řekla: „Nikdy se nezmenšuj, abys byla pro ostatní pohodlnější. Když máš plný diář a odvádíš skvělou práci, je čas zvýšit ceny. Ano, některé klientky odejdou. A to je v pořádku. Nemůžeš být pro všechny. Musíš si dovolit vydělávat za výsledky, které lidem přinášíš. Jinak z podnikání uděláš jen velmi drahý koníček.“ Přesně tato slova mi připomněla, jak důležité je věřit své odbornosti, své práci a hodnotě, kterou klientům přinášíme.
Druhý den summitu se nesl v duchu budování dlouhodobé klientské cesty a praktického využití inovací v každodenní praxi. Nejvíce jsem se těšila na odbornou část věnovanou obnově vlasů a mikrojehličkování vlasové pokožky. Téma podpory růstu vlasů je oblast, které se intenzivně věnuji už více než rok a sama na svých klientech vidím skvělé výsledky. O to zajímavější bylo sledovat nejnovější poznatky a živé ukázky od světových odborníků.
Celý summit vyvrcholil slavnostním gala večerem, společnou večeří a předáváním ocenění. Nominace probíhaly v pěti kategoriích – Exobooster Award, New Exceptional Client, Social Media Hero Award, Longevity Award a Explosive D Award. Ocenění se vybírala napříč všemi zeměmi a konkurence byla skutečně silná. O to větší radost a hrdost cítím, že jsem byla za Českou republiku nominována hned ve dvou kategoriích – Social Media Hero Award a Exobooster Award. Už samotná nominace mezi nejlepší profesionály z celého světa pro mě představuje obrovské ocenění práce, kterou každý den dělám.
Domů si neodvážím jen nové poznatky, inspiraci a kontakty, ale především ještě větší motivaci pokračovat v tom, co miluji. Jsem neskutečně vděčná, že jsem mohla být součástí této výjimečné události a reprezentovat Českou republiku mezi nejlepšími profesionály Dermalogica komunity na světě.
Co si z Londýna především odnáším? Potvrzení, že cesta, kterou jsem se v péči o pleť a vlasovou pokožku vydala, má smysl. Všechny nové poznatky, technologie i zkušenosti budu postupně přenášet do své každodenní práce v salonu. Protože mým cílem není jen sledovat trendy, ale přinášet klientům skutečné výsledky podložené vzděláním, praxí a nejnovějšími poznatky z oboru.











































